Levande bjørk i vinterkulda
Det er 25 minus og sylklar morgon ved Djukastein på Bulken. / Les saka
Oppdatert: Torsdag 11.03.2010 10:56
Publisert: 08.02.10 kl. 11.42
Skribent: NPK
E-post: npk@npk.no
(NPK-NTB-Reuters): Iran planlegg å byggje ti nye anlegg for å rike opp uran, seier landets atomenergisjef.
Ali Akbar Salehis kunngjering kom søndag kveld etter at president Mahmoud Ahmadinejad gav Irans atomenergiorganisasjon ordre om å begynne produksjonen av høgopprika uran til ein forskingsreaktor.
– Iran kjem til å byggje ti anlegg for å rike opp uran det neste året, seier Salehi på organisasjonens nettsider.
Planane om å byggje nye anlegg vart offentleggjort alt i november i fjor, men det vart den gongen ikkje gitt nokon tidsramme for bygginga.
Vesten fryktar at Iran skal bruke atomteknologien til å utvikle atomvåpen, medan Iran på si side står fast på at atomprogrammet berre er til fredelege føremål. (©NPK)
Fylkesveg 572 mellom Ulvik og Bruravik er framleis stengd som fylgje av stor rasfare. Statens vegvesen valde onsdag kveld å stengja den rasutsette fylkesvegen mellom Ulvik og Bruravik. / Les saka
Ein lastebil frå Voss Bilberging var på bergingsoppdrag då han brått trong hjelp sjølv onsdag kveld. / Les saka
VOSS: Torsdag 18. mars vert det for første gong høve å stilla direkte spørsmål til dei folkevalde på Voss. / Les saka
Tips oss: 4747 1883
E-post: tips@avisa-hordaland.no
Det er 25 minus og sylklar morgon ved Djukastein på Bulken. / Les saka
Det er ein klar og kald morgon den 1.3 mars 2010 kl 7.30. / Les saka
Strålande sol, knallblå himmel, rimfrost på trea og mykje snø, nett slik me ynskjer det til påskeferien, men det er kaldt. / Les saka
24. februar var det ei nytt snøfall og fullt kaos på vegane i Bergen. / Les saka
Den stabile vinteren har gjeve eventyrlge forhold for skiturar no i om lag to månader. / Les saka