LANDSLAGSVETERAN Sjur Røthe er sjølvsagt med på nok ein sesong på landslaget. Foto: Ørjan Brattetveit

Slik er verdas beste landslag komande sesong

Sjur Røthe er sjølvsagt med på langrennslandslaget også komande sesong.

Tysdag offentleggjorde Norges skiforbund langrennslandslaga for sesongen 2021/2022.

Menn elite allround(distanse)

Emil Iversen, IL Varden Meråker, Hans Christer Holund, Lyn Ski, Harald Østberg Amundsen, Asker SK, Martin Løvstrøm Nyenget, Lillehammer SK, Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski og Sjur Røthe, Voss IL.

Menn elite sprint

Erik Valnes, Bardufoss og Omegn IF, Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer SK, Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL, Pål Golberg, Gol IL, Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk og Hauger IF.

Kvinner elite

Anna Svendsen, Tromsø SK, Anne Kjersti Kalvå, Lundamo IL, Ane Appelkvist Stenseth, Grong IL, Heidi Weng, IL BUL, Helene Marie Fossesholm, Eiker SK, Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik SK, Lotta Udnes Weng, Nes Ski, Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL, Mathilde Skjerdalen Myhrvold, Vind IL, Therese Johaug, IL Nansen og Tiril Udnes Weng, Nes Ski.

Menn rekruttlandslag

Ansgar Evensen, Vind IL, Håvard Moseby, Kjelsås IL, Iver Tildheim Andersen, Rustad IL, Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL, Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL og Martin Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb.

Kvinner rekruttlandslag

Hedda Østberg Amundsen, Asker Skiklubb, Julie Myhre, Byåsen IL, Kristine Austgulen Fosnæs, Fossum IF, Margrethe Bergane, Konnerud IL, Marte Skaanes, Strindheim IL og Synne Arnesen, Tromsø SK.

Les også
Sjur og Siv Emilie: – Me er veldig stolte foreldre

Menn junior

Aleksander Elde Holmboe, Bærums Verk og Hauger IF, Johan Lien Nordeng, Alsvåg IL, Johannes Lønnestad Flaaten, Morgedal IL, Mathias Holbæk, Vindbjart IL, Nikolai Elde Holmboe, Bærums Verk og Hauger IF og Preben Horven, Bossmo og Yttern.

Kvinner junior

Anna Heggen, Svea Skilag, Emma Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb, Ingerid Vadder, Morgedal IL, Maria Hartz Melling, Konnerud IL, Marte Mikkelsplass, Bromma IL og Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski.

Para elite

Vilde Nilsen, Kvaløysletta Skilag, Thomas Karbøl Oxaal, Sauda IL og følgjeperson Ole Martin Lid (Tomrefjord) og Trygve Toskedal Larsen, Trysilgutten.

Para rekrutt

Indira Milena Hopsdal Liseth, TIF Viking og Andreas Bjørnstad, Svelvik IF.

Artikkelen held fram under annonsen.

Les også
Sjur: – Dette har aldri skjedd før